Αρχική » Ασφαλής Πλοήγηση » «Τα παιδιά σώζουν ζωές» στο Γυμνάσιο Εξαπλατάνου

Ιστορικό

European Radio Logo

«Τα παιδιά σώζουν ζωές» στο Γυμνάσιο Εξαπλατάνου

ΠραγματοποιήBEBAIOSI FOR SCHOOLS 2023 επεξ page 0001θηκε χτες Τετάρτη 15/11/2023 το θεωρητικό μέρος του εκπαιδευτικού προγράμματος «KIDS SAVE LIVES & iSAVElives FOR SCHOOLS -ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΩΖΟΥΝ ΖΩΕΣ» στο οποίο συμμετέχει το Γυμνάσιο Εξαπλατάνου. Πρόκειται για  μια εκπαίδευση μαθητών, μαθητριών στη Βασική Υποστήριξη της Ζωής, τις Πρώτες Βοήθειες, την Πρόληψη και τις νέες Τεχνολογίες που σώζουν ζωές. Μαθητές, μαθήτριες και εκπαιδευτικοί παρακολούθησαν εξ αποστάσεως το θεωρητικό μέρος από τις 9-11 το πρωί και περιμένουν με ανυπομονησία το δεύτερο βιωματικό μέρος του προγράμματος.

European Radio Logo

Σαν σήμερα

24/2/391: Ο αυτοκράτορας του Βυζαντίου Θεοδόσιος Α απαγορεύει την ειδωλολατρία. Στο πλαίσιο αυτό παύει και η τέλεση των Ολυμπιακών Αγώνων που είχαν ξεκινήσει το 776 π.Χ.