Χρονολόγιο Μαρτίου 2023 (4)

Συγγραφέας: | 5 Ιουλίου 2023

Τρίτη 28 Μαρτίου 2023
8η μέρα Εράσμους οι Εταίροι μας μαζί με τη Διευθύντρια Σταυρούλα-Ιωάννα Κυπραίου περπάτησαν από το Κέντρο της Θήβας ως το Επαγγελματικό Λύκειο Θήβας όπου ενημερώθηκαν για την επαγγελματική εκπαίδευση στην Ελλάδα από τους Διευθυντές Κο Κώστα Χαρέμη και Κο Νίκο Ευθυμίου και ξεναγηθήκαμε στα εργαστήρια μηχανολογίας και αυτοματισμών από το συνάδελφο Κο Σάββα Οικονομίδη, εργαστήρια πληροφορικής από τους συναδέλφους Κο Νίκο Γιαννακό και κα Μυρσίνη Δαλάκα.
επ1

επ2

επ3

8η μέρα το βράδυ στο Εσπερινό Γυμνάσιο με λυκειακές τάξεις Θήβας -Δημήτρης Γληνός έγινε διαδικτυακή διακρατική συνάντηση με τους εταίρους από τη Τουρκία στο Etwinning πρόγραμμα Seize the moment , όπου έγινε παρουσίαση φωτογραφιών και σχολιασμός από τις δύο πλευρές Το μήνυμα Άδραξε τη στιγμή μέσα από φωτογραφίες και ενίσχυσε τη συμπερίληψη=Seize the moment through photos and enforce inclusion.
τρ

Τετάρτη 29 Μαρτίου 2023
9η μέρα Εράσμους η κοινωνική συμπερίληψη στα συμπεριληπτικά σχολεία. Το Εσπερινό Γυμνάσιο με λυκειακές τάξεις Θήβας -Δημήτρης Γληνός παρακολούθησε την παρουσίαση ομιλία της κας Μάρως Μελετίου με τίτλο : Inclusive schools που οργανώθηκε στα πλαίσια του Εράσμους προγράμματος για τους εταίρους μας Raquel Santsez, Porras and Ruben Tormo Perez.
μα1

μα2

μα3

μα4

9η μέρα Εράσμους παρακολούθηση της ημερίδας διάχυσης αποτελεσμάτων ευρωπαϊκών προγραμμάτων της Διεύθυνσης Δ/ΘΜΙΑΣ Βοιωτίας. Συγχαρητήρια σε όλους τους εμπλεκόμενους,το Γυμνάσιο Αλιάρτου,το 9ο δημοτικό Λιβαδειάς και ιδιαίτερα τον συντονιστή από τη Διεύθυνση δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Βοιωτίας Κο Βασίλη Σακκά.

αλ1

αλ2
Job shadowing (παρακολούθηση εργασίας) στο Εσπερινό Λύκειο ,Α Λυκείου Νεοελληνική λογοτεχνία με τους εκπαιδευτικούς Χρύσα Μακρή και Μαρία Νέλλα.
νελ

10η μέρα Erasmus Κοινωνική ένταξη μέσω της βιωσιμότητας σε Βυτίνα και Δημητσάνα.
δδ1

δδ2