Έναρξη Νέας Σχολικής Χρονιάς – Αγιασμός

Συγγραφέας: | 15 Σεπτεμβρίου 2022

Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2022

Με ιδιαίτερη χαρά και συγκίνηση πραγματοποιήθηκε ο Αγιασμός στο Εσπερινό Γυμνάσιο με λυκειακές τάξεις Θήβας “Δημήτριος Γληνός”. Τον Αγιασμό τέλεσαν ο αρχιμανδρίτης της ενορίας του σχολείου μας Πατήρ Νικόδημος Κάστιζας, ο Αρχιμανδρίτης της ενορίας των Αγίων Θεοδώρων πατήρ Δανιήλ Στέφας και οι πρεσβύτεροι πατήρ Δημήτριος Αναδιώτης και πατήρ Κυριάκος Πετσίτης. Ως εκπρόσωπος του Δημάρχου παρέστη ο πρόεδρος της ΔΗΚΕΘ και εκλεκτός συνάδελφος Διευθυντής του ΕΠΑΛ Θήβας κος Κώστας Χαρέμης. Επίσης παραβρέθηκαν η συνάδελφος κα Χριστίνα Ρηγοπούλου (ΕΛΜΕ Βοιωτίας) και ο συνάδελφος και συνταξιούχος πλέον μαθηματικός του Σχολείου κος Γιάννης Ντούλιος. Αναγνώσθηκε σύντομο μήνυμα του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτη Θηβών Λεβαδείας και Αυλίδος κ.κ. Γεωργίου και ακολούθως η  Διευθύντρια του Σχολείου μας κ. Σταυρούλα Ιωάννα Κυπραίου διάβασε το μήνυμα της Υπουργού Παιδείας και απηύθυνε ομιλία στους τους μαθητές και εκπαιδευτικούς του Συλλόγου ευχόμενη “καλή σχολική χρονιά”.

20220912 183527 20220912 191033 20220912 191542

κάτω από: Άρθρα