Στα πλαίσια του εορτασμού της 25ης Μαρτίου 1821 από το σχολείο μας πραγματοποιήθηκε από το συνάδελφο φιλόλογο κ. Ευάγγελο Κανινή μια κομψή και προσεγμένη γιορτή στο χώρο του Αμφιθεάτρου του Σχολικού Συγκροτήματος. Συγχαρητήρια στο συνάδελφο και στα παιδιά που βοήθησαν στην όμορφη αυτή παρουσίαση!
Άρθρα σχετικά με Μάρτιος, 2017
κάτω από: Εορτές
Στιγμιότυπα από την Κατάθεση Στεφάνου από το Εσπερινό Θήβας
Συγγραφέας: ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ-Λ.Τ. ΘΗΒΑΣ | 26 Μαρτίου 2017| 1 σχόλιο |
Τα φωτογραφικά στιγμιότυπα είναι από το σάιτ e-sterea και τον δημοσιογράφο κ. Ιωάννη Τασιούλη.
κάτω από: Εορτές
Ο Πανηγυρικός της 25ης Μαρτίου 1821 από τη Διευθύντρια του Σχολείου μας.
Συγγραφέας: ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ-Λ.Τ. ΘΗΒΑΣ | 26 Μαρτίου 2017| 1 σχόλιο |
Το Σχολείο μας, μαθητές και εκπαιδευτικοί, αισθάνεται ιδιαίτερη χαρά και τιμή, καθώς η εκφώνηση του Πανηγυρικού στα πλάισια του εορτασμού της 25ης Μαρτίου 1821 στην πόλη μας ανατέθηκε και πραγματοποιήθηκε από τη Διευθύντρια του Σχολείου μας και φιλόλογο κ. Φανή Χρήστου στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου. Συγχαρητήρια και πάντα άξια! Επίσης, το Σχολείο μας είχε, […]
κάτω από: Εορτές