Η Δευτέρα 6 Οκτωβρίου 2014 θεσμοθετήθηκε ως « Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού » με θεματικό άξονα για την τρέχουσα σχολική περίοδο « Ρατσισμός και Διαφορετικότητα, όλοι διαφορετικοί όλοι ίσοι ».
Στα πλαίσια του ως άνω άξονα οι μαθητές μας συμμετείχαν σε αθλοπαιδιές (ποδόσφαιρο, μπάσκετ, βόλεϊ), σε παιγνίδα με ερωτήσεις αθλητικού περιεχομένου, στη σύνθεση κολάζ σχετικού με το ρατσισμό, ενώ στο τέλος προβλήθηκαν σχετικά στιγμιότυπα που εστίαζαν στο συγκεκριμένο πρόβλημα.
Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού
Συγγραφέας: ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ-Λ.Τ. ΘΗΒΑΣ | 14 Οκτωβρίου 2014| 1 σχόλιο |
κάτω από: Εκδηλώσεις / Δραστηριότητες