16 Μαρ 2020

Ενημέρωση για την εξέλιξη των μαθημάτων στο προσεχές μέλλον

Σύμφωνα με τις τελευταίες οδηγίες που μας ήρθαν από το Υπουργείο, πρόκειται να τεθεί σε εφαρμογή πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης στην οποία θα γίνονται μαθήματα εξ’ αποστασεως, μέσω Η/Υ, σύγχρονα (δηλαδή με ζωντανή, ταυτόχρονη παρουσία καθηγητή και μαθητών) και ασύγχρονα (όπου θα αναρτάται υλικό ή/και εργασιες στην πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης χωρίς την ταυτόχρονη παρουσία όλων των συμμετεχόντων). Περισσότερες οδηγίες σχετικά με τον τρόπο συμμετοχής σας και τον προγραμματισμό των μαθημάτων θα σας κοινοποιηθούν μόλις είναι όλα έτοιμα, ενδεχομένως σε λίγες μέρες.
Για την ώρα ομως, είναι απαραίτητο να μας αποστείλετε με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο, από έναν δικό σας λογαριασμό ηλεκτρονικου ταχυδρομείου, ένα email προς το σχολείο, ώστε να καταχορίσουμε το email σας και ένα αριθμό κινητού τηλεφώνου, ώστε να τα έχουμε και να μπορούμε να σας ενημερώσουμε για τα επόμενα βήματα και να σας εντάξουμε στην πλατφόρμα τηλεκπαίδευσης. Η συμμετοχή αφορά όλους. Θα πρέπει να γίνει άμεσα για τη Γ’ και Δ’ Λυκείου, αλλά θα ακολουθήσουν και όλες οι άλλες τάξεις Γυμνασίου και Λυκείου, επομένως καλό είναι να είμαστε προετοιμασμένοι και να σας καταχορίσουμε όλους.
ΑΡΑ: στέλνετε ένα email από έναν ενεργό λογαριασμό με το επώνυμο, το email σας και το κινητό σας,
  • οι μαθητές του Εσπερινού Γυμασίου Πολυγύρου στο: gymespoly@sch.gr και
  • οι μαθητές του Εσπερινού Λυκείου Πολυγύρου στο: esplykpolyg@sch.gr.
Για ο,τι άλλο προκύψει θα ενημερωθείτε μέσω της σελίδας μας και μέσω των στοιχείων επικοινωνίας που θα μας δώσετε.
Ευχόμαστε υγεία, υπομονή και να μείνετε ασφαλείς στο σπίτι. Καλή συνέχεια!