15 Απρ 2016

Παρουσίαση Project 2016

20160414_202424Σήμερα 14/4/2016 στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου έγινε η παρουσίαση του project: “Η έκφραση του έρωτα από τους Έλληνες ποιητές διαχρονικά και η επίδρασή τους στους Έλληνες στιχουργούς“. Το project οργάνωσε και επιμελήθηκε η κ. Έλλη Κυρκοπούλου, ενώ τα ποιήματα και τα τραγούδια απήγγειλαν/τραγούδησαν εξαιρετικά οι μαθητές του Εσπερινού Γυμνασίου και ΓΕΛ Πολυγύρου. Στο μπουζούκι ήταν ο κ. Βασίλης Λαφαζάνης και στην κιθάρα ο κ. Νίκος Κατραντσιώτης.

Παράλληλα, στο χώλ του χώρου εκδηλώσεων αναρτήθηκαν οι αφίσες με τις φωτογραφίες των μαθητών που συμμετείχαν στο μάθημα Βιωματικής Δράσης της Β’ τάξης Εσπερινού Γυμνασίου με θέμα: “Χαλκιδική: Ο τόπος μου” και που υπεύθυνος ήταν ο κ. Κώστας Καμπερίδης. Τις αφίσες της εργασίας μπορείτε να τις βρείτε κάνοντας κλικ εδώ:

…και το βίντεο με τα τραγούδια της χορωδίας: