21 Δεκ 2013

Η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας και παρουσίαση ερευνητικών εργασιών Α’ & Β’ τάξης Εσπερινού ΓΕΛ

Συντάκτης: Εσπερινό Γυμνάσιο Πολυγύρου | Κάτω από: Χωρίς κατηγορία

Την Παρασκευή 20/12/2013, στο χώρο εκδηλώσεων του σχολείου μας, οι μαθητές της Α’ και Β’ τάξης του Εσπερινού ΓΕΛ Πολυγύρου και ο υπεύθυνος καθηγητής Καμπερίδης Κώστας, παρουσίασαν με επιτυχία τις ερευνητικές εργασίες (projects) που υλοποίησαν στο Α’ τετράμηνο 2013-2014. Τα θέματα των εργασιών ήταν “Η οδική ασφάλεια” για την Α’ Λυκείου και “Οι εναλλακτικές γεωργικές καλλιέργειες στην Ελλάδα” για τη Β’ Λυκείου. Οι εργασίες έχουν αναρτηθεί στο ιστολόγιο του Λυκείου, στη σελίδα των εργασιών.

projproj1proj2proj3

Ακολούθησε η Χριστουγεννιάτικη Γιορτή μας, όπου μαθητές και καθηγητές ανταλλάξαμε ευχές και ακούσαμε τα τραγούδια της εξαιρετικής – για μια ακόμα φορά-  χορωδίας του σχολείου, υπό την καθοδήγηση της κ. Κυρκοπούλου.

xorodiaxorodia2

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ 2014