15 Νοέ 2013

Η γιορτή για την επέτειο του Πολυτεχνείου

Giorth_17N_resizedΠραγματοποιήθηκε εχθές 14/11/2013 η εκδήλωση του Εσπερινού Γυμνασίου και Γενικού Λυκείου Πολυγύρου για την επέτειο του Πολυτεχνείου. Το κινηματογραφικό υλικό και το συντονισμό της γιορτής επιμελήθηκε η καθηγήτρια κ. Δήμητρα Σαμαρά ενώ αφηγητές ήταν οι μαθητές Χριστίνα Αντωνίου, Γιάννης Γκιούρας και Ουρανία Χαλκιά. xorodia_resized

xorodia_resizedΤην εκδήλωση ζωντάνεψε με τα τραγούδια της η χορωδία του Εσπερινού Γυμνασίου/Λυκείου Πολυγύρου, η οποία αποτελείται από τους μαθητές (από αριστερά προς τα δεξιά στη φώτο που ακολουθεί): Κώστα Τσίγγανο, Θανάση Αυγέρου , Κριστίνα Τσεπάνη, Αναστασία Σιμώνη, Νίκο Χατζή, Χρήστο Νικολαΐδη, Άννα Μαλλίνη, Ιωάννα Σγούρου, Μάριο Αλβανό, Στεριανή Παπαοικονόμου, Θανάση Κατσαρό και Φώτη Γκορτσίλα. Μαέστρος της χορωδίας είναι η καθηγήτρια κ. Έλλη Κυρκοπούλου.

Ακολουθούν βίντεο με τα τραγούδια της εκδήλωσης: