Σήμερα 24/10/2013, στα πλαίσια του εορτασμού της 28ης Οκτωβρίου, παρουσιάστηκε από μαθητές του Εσπερινού Γυμνασίου & ΓΕΛ Πολυγύρου η θεατρική παράσταση “Ο Σπιούνος” του Μπέρτολτ Μπρεχτ. Η παράσταση έγινε δεκτή με ενθουσιασμό από τους μαθητές -πρώην και νυν- και τους εκπαιδευτικούς που την παρακολούθησαν. Τους ρόλους υποδύθηκαν οι μαθητές: Σταμπουλής Γιώργος (Ποιητής), Σακελαρίου Ειρήνη (Υπηρέτρια), Νικολαΐδης Χρήστος (Άντρας), Σιμώνη Αναστασία (Γυναίκα), Κατσαρός Θανάσης (Παιδί), ενώ την σκηνοθεσία και τη γενική καλλιτεχνική επιμέλεια είχαν οι καθηγήτριες Οφθαλμίδου Αλεξία και Πετρίδου Βασιλική. Το έργο προλογίστηκε από τη μαθήτρια Αντωνίου Χριστίνα. Περισσότερα για το έργο μπορείτε να διαβάσετε κάνοντας κλικ εδώ.
Σελίδες: 1 2
Αφήστε μια απάντηση