Άρθρα για 25, Οκτώβριος 2013

Σήμερα 24/10/2013, στα πλαίσια του εορτασμού της 28ης Οκτωβρίου, παρουσιάστηκε από μαθητές του Εσπερινού Γυμνασίου & ΓΕΛ Πολυγύρου η θεατρική παράσταση “Ο Σπιούνος” του Μπέρτολτ Μπρεχτ. Η παράσταση έγινε δεκτή με ενθουσιασμό από τους μαθητές -πρώην και νυν- και τους εκπαιδευτικούς που την παρακολούθησαν. Τους ρόλους υποδύθηκαν οι μαθητές:   Σταμπουλής  Γιώργος (Ποιητής), Σακελαρίου Ειρήνη (Υπηρέτρια), Νικολαΐδης Χρήστος (Άντρας), Σιμώνη  Αναστασία… (συνέχεια…)

Στα πλαίσια της εκδήλωσης για την 28η Οκτωβρίου, παραδόθηκαν στους μαθητές που διακρίθηκαν κατά την περσινή σχολική χρονιά τα Βραβεία και Αριστεία και ορίστηκαν ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες για το Εσπερινό Γυμνάσιο και το Εσπερινό ΓΕΛ Πολυγύρου αντίστοιχα.  Για το Γυμνάσιο (από αριστερά): Κονίνης Αθανάσιος (Παραστάτης), Γκιούρας Ιωάννης (Σημαιοφόρος), Κολοσώβ Σάββας (Παραστάτης), Κυζίλη Αμερσώ (Παραστάτρια), Λαμάι Νικολέτα (Παραστάτρια) Για… (συνέχεια…)