4ο Αθλητικό Φεστιβάλ Κωφών

Την Πέμπτη 03 Νοεμβρίου 2022 βρεθήκαμε στις εγκαταστάσεις του Ολυμπιακoύ Αθλητικού Κέντρου Αθηνών «Σπύρος Λούης» (Ο.Α.Κ.Α.) για να συμμετέχουμε στο 4ο Αθλητικό Φεστιβάλ Κωφών 2022 που διοργανώνει η Ελληνική Ομοσπονδία Αθλητισμού Κωφών (Ε.Ο.Α.Κ.) με τη συμμετοχή μαθητών των ειδικών σχολείων κωφών – βαρηκόων Αττικής, με τη στήριξη της Περιφέρειας Αττικής, που πάντα το «αγκαλιάζει», με αγάπη.

Μας υποδέχτηκαν εκπρόσωποι της Ε.Ο.Α.Κ. οι οποί μάλιστα μας μίλησαν για το Ο.Α.Κ.Α. και τον αθλητισμό και στη συνέχεια συμμετείχαμε σε αθλητικούς σταθμούς (κυκλικά ανά ομάδες) προκειμένου να γνωρίσουμε τα αθλήματα του στίβου. Μαζί μας ήταν και το Εργαστήριο Ειδικής Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (Ε.Ε.Ε.Ε.Κ.) Κωφών-Βαρηκόων.

Δελτίο τύπου ΕΟΑΚ