Σχετικά

-LOGO-GYMNASIO-2.jpg

Η ιστοσελίδα του σχολείου μας δημιουργήθηκε  κατά το σχολικό έτος 2013-14 με χρήση της υπηρεσίας Ιστολογίων του Πανελληνίου Σχολικού Δικτύου.

Ο βασικός στόχος της δημιουργίας του ιστοτόπου  ήταν η καλύτερη ενημέρωση μαθητών, καθηγητών και κηδεμόνων για τα θέματα του σχολείου μας και γενικότερα η καλύτερη μεταξύ μας επικοινωνία.

Στη σελίδα μας μπορείτε να βρείτε εκπαιδευτικό υλικό, πληροφορίες για το σχολείο και τη λειτουργία του και οτιδήποτε άλλο αφορά στη σχολική ζωή επιλέγοντας τα αντίστοιχα πεδία από το κεντρικό μενού στην κορυφή της σελίδας και από τις κατηγορίες που εμφανίζονται στη δεξιά στήλη.  Οι πιο πρόσφατες αναρτήσεις που έχουν επίκαιρο χαρακτήρα περιέχονται στην κεντρική σελίδα (αρχική).

Το ιστολόγιο του Γυμνασίου Ευκαρπίας Κιλκίς  αποτελεί επίσης και ένα “παράθυρο στον κόσμο” με θέματα ποικίλου ενδιαφέροντος που αφορούν στην  επιστήμη, τη φιλοσοφία , ιστορία , ψυχολογία κ.α. θέματα τα οποία διευρύνουν τη γνώση γενικά και βοηθούν τους γονείς στη διαπαιδαγώγηση των  παιδιών τους και τους  διδάσκοντες στην εκπαίδευση των μαθητών και γενικότερα προάγουν τη γνώση και  την παιδεία.

Στον ιστότοπό μας επίσης θα βρείτε θέματα που αφορούν στα σχολικά μαθήματα, τα οποία οι μαθητές αλλά και οι γονείς μπορούν να βρουν χρήσιμα ως συμπληρωματική και  υποβοηθητική  γνώση προς ενίσχυση των μαθητών μας

Η υπεύθυνη για τον σχεδιασμό και την ανάπτυξη του ιστολογίου:

Κατερίνα Γ. Κατσάρα                                                                                                                             Φιλολ. Αγγλικής γλώσσας    ΠΕ06                                                                                             email: k_katsara@yahoo.gr