Οι Eιδήσεις Αλλιώς

Το σχολείο μας, στα πλαίσια προγράμματος σχολικών δραστηριοτήτων, αποφάσισε να δημιουργήσει και να προβάλει, σε συνεργασία με τοπικό τηλεοπτικό σταθμό, ένα ολιγόλεπτο δελτίο ειδήσεων. Βασικοί στόχοι του προγράμματος, μεταξύ άλλων, είναι η βελτίωση του γραπτού και του προφορικού λόγου των παιδιών, η συνεργασία μέσα από ομαδική εργασία καθώς και κίνητρα για μάθηση.

Ως συντακτική ομάδα θεωρούμε ότι είναι σημαντικό να προβάλουμε τα καλά νέα και τις ειδήσεις που αφορούν την εκπαιδευτική κοινότητα.  Όποιο σχολείο επιθυμεί να ενημερώσει την κοινότητα για τις δράσεις, τις διακρίσεις, τα προβλήματα αντιμετωπίζει ή όποιο άλλο θέμα θεωρεί σημαντικό, μπορεί να επικοινωνήσει μαζί μας αποστέλλοντας τις πληροφορίες στην ηλεκτρονική διεύθυνση syntaktikiee@sch.gr, ή στο τηλεφωνικά στο 2661037174.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για τη συνεργασία και είμαστε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Η Συντακτική Ομάδα