Λίγες μέρες μείνανε! ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ για τις μετεγγραφές και για την Α΄τάξη

Εν όψει της έναρξης της περιόδου των μετεγγραφών και δεδομένων των υγειονομικών συνθηκών, καλό είναι να γνωρίζουμε:
Οι οικογένειες που επιθυμούν το παιδί τους να μετεγγραφεί από το Γυμνάσιο Δροσιάς προς άλλο σχολείο ή το αντίστροφο, παρακαλούνται να επικοινωνήσουν το συντομότερο στο 210 6210998 ή μέσω μέηλ στο mail@gym-drosias.att.sch.gr.
Είναι σημαντικό, στις πολύ λίγες ημέρες που θα έχουμε φέτος πριν την έναρξη των μαθημάτων και υπό τις υπάρχουσες υγειονομικές συνθήκες, να αποφευχθεί η ταυτόχρονη παρουσία και αναμονή πολλών γονέων στο χώρο και να γίνει εγκαίρως ο προγραμματισμός για την έναρξη.
Επίσης οι γονείς μαθητών της Α΄ τάξης που είναι ήδη εγγεγραμμένοι και πρόκειται να φοιτήσουν στο Γυμνάσιό μας, παρακαλούνται να στείλουν μέηλ στη διεύθυνση του σχολείου (mail@gym-drosias.att.sch.gr) με θέμα “ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΜΑΘΗΤΗ Α΄ ΤΑΞΗΣστο οποίο να μας δίνουν το ονοματεπώνυμο του παιδιού, το όνομα του πατέρα και της μητέρας, την ταχυδρομική διεύθυνση και αριθμούς σταθερού και κινητού τηλεφώνου επικοινωνίας.