Βραβείο Διηγήματος !!

ΔΙΑΚΡΙΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΝΕΑ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ
Με πολλή περηφάνια παρακολουθήσαμε πριν από λίγες ημέρες τον Γιώργο Πετρινό, μαθητή σήμερα της Α΄ Λυκείου στο Λύκειο Δροσιάς και σταθερό μέλος του Λογοτεχνικού Εργαστηρίου του σχολείου μας, να παίρνει βραβείο για το διήγημα που κατέθεσε πέρυσι, ως μαθητής της Γ΄ Γυμνασίου, στον διαγωνισμό της Διεύθυνσης Ανατολικής Αττικής.
Το διήγημα του Γιώργου είχε τίτλο “Μια πτήση με τους αγγέλους”. Το είχε εμπνευστεί από μια πραγματική ιστορία.
Στον διαγωνισμό πήραν μέρος 336 μαθητές από 51 σχολεία!
Το Φεστιβάλ, που πραγματοποιήθηκε στις 30 Μαρτίου στο Μουσικό Γυμνάσιο Παλλήνης, ήταν μια μεγάλη γιορτή, την οποία πλαισίωσαν με μουσικά έργα οι μαθητές του Μουσικού Γυμνασίου. Οι μαθητές που βραβεύτηκαν, μεταξύ αυτών και ο Γιώργος, διάβασαν αποσπάσματα από τα έργα τους και καταχειροκροτήθηκαν.
Πολλά συγχαρητήρια στον Γιώργο!
…και καλή επιτυχία και φέτος στα μέλη του Λογοτεχνικού Εργαστηρίου!
!cid__bb82d11c-d768-2374-20e0-3b711ba29dea@yahoo
!cid__fc989767-7a2c-3a13-4791-13187bb46077@yahoo