Παροχή δωρεάν υπηρεσιών υγείας-Ατομικά Δελτία Υγείας μαθητών Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης – Πιστοποιητικά Υγείας

ΝΕΑ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ

ΕΝΩΣΗ ΣΥΛΛΟΓΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΔΗΜΟΣΙΩΝ ΣΧΟΛΕΙΩΝ ΔΗΜΟΥ ΔΙΟΝΥΣΟΥ

enosigoneondionisou@gmail.comwww.enosigoneondionisou.gr

Πέμπτη  11 Σεπτεμβρίου 2014

ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΣΗΜΕΙΩΜΑ

Προς:

• Τους Διευθυντές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης των Σχολικών Μονάδων του Δήμου Διονύσου
  • · Τα ΔΣ των Συλλόγων Γονέων των Σχολείων του Δήμου Διονύσου
  • · Τους Γονείς των μαθητών των σχολικών μονάδων του Δήμου Διονύσου

Θέμα : Ατομικά Δελτία Υγείας μαθητών Α/θμιας και Β/θμιας εκπαίδευσης – Πιστοποιητικά Υγείας

Το ΔΣ της Ένωσης Γονέων συνεχίζοντας τις ενέργειες για παροχή δωρεάν υπηρεσιών υγείας στους μαθητές των σχολικών μονάδων του Δήμου μας σας ενημερώνει ότι  τα Ατομικά Δελτία υγείας ,Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης μπορούν να χορηγηθούν και από τους γιατρούς του Κέντρου Υγείας Καπανδριτίου.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να κλείνουν ραντεβού στο 22950 52612 ή 22950 52222, πατώντας το εσωτερικό νούμερο 1 για την γραμματεία και να αναφέρουν ότι το ραντεβού αφορά μαθητές για έκδοση Ατομικού Δελτίου Υγείας.

Ο γονέας θα πρέπει να συνοδεύει το παιδί του, μαζί με το βιβλιάριο εμβολίων του και Triplex καρδιάς, πρόσφατο ή παλαιότερο.

Για πιστοποιητικά υγείας για αθλητικές δραστηριότητες, απαιτείται Triplex και γνωμάτευση καρδιολόγου.

Σας διευκρινίζουμε ότι αφορά όλους τους μαθητές (ανασφάλιστους και μη ) και θα πραγματοποιηθεί Δωρεάν.

Σας παρακαλούμε να ενημερωθούν άμεσα  οι σύλλογοι γονέων και όλοι οι Γονείς του Δήμου μας.

Για το ΔΣ

ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                                ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ

ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ ΒΑΣΩ                                                              ΜΑΓΚΛΑΡΑ ΛΕΝΑ