Χαιρετισμός του Διευθυντή και του Συλλόγου Διδασκόντων

Κάτω από: Ανακοινώσεις,Αρχική | ΓΙΩΒΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Τετάρτη, 27 Νοεμβρίου 2019 3:15 πμ |

Σας καλωσορίζουμε στη νέα ιστοσελίδα του σχολείου μας

και ευχόμαστε σε όλες τις μαθήτριες, τους μαθητές και τις οικογένειές τους καλή και δημιουργική χρονιά, με υγεία, υπομονή, πίστη αλλά και όραμα για την ευόδωση των στόχων τους.

Η εκπαιδευτική μας φιλοσοφία στηρίζεται στις αρχές του διαλόγου, της πολυφωνίας, της ισότητας και της ισονομίας, διέπεται από δημοκρατικά ιδεώδη και πνεύμα συνεργασίας. Προασπιζόμενοι το μαθητοκεντρικό μοντέλο διδασκαλίας, βάσει του οποίου προάγεται η καλλιέργεια των δεξιοτήτων και των ενδιαφερόντων των μαθητών μας, στοχεύουμεστην παροχή μιας ευρύτερης ανθρωπιστικής παιδείας.

Επίσης, το σχολείο μας ενισχύει το αίσθημα της συλλογικής ευθύνης και υποδεικνύει την ανάγκη συνεργασίας και αλληλεγγύης με όλους τους τοπικούς φορείς και τους γονείς.

Η σελίδα αυτή φιλοδοξούμε να αποτελέσει έναν επιπλέον δίαυλο επικοινωνίας.

Δεν υπάρχουν σχόλια

Χωρίς σχόλια ακόμα.

RSS κανάλι για τα σχόλια του άρθρου.