Σχολική εκδήλωση για την 17η Νοεμβρίου

Κάτω από: 17η Νοεμβρίου,Αρχική | ΓΙΩΒΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Κυριακή, 1 Δεκεμβρίου 2019 7:32 μμ |
IMG-1201e1075bbb2d380267439200d9840c-V

Η επέτειος του Πολυτεχνείου γιορτάστηκε φέτος από το σχολείο μας με μια ιδιαίτερη εκδήλωση. Οι μαθητές, την Παρασκευή 15 Νοεμβρίου 2019,  με ιστορική αναδρομή μέσα από κείμενα, σκετς, ποιήματα και τραγούδια, μας μετέφεραν στα χρόνια της Δικτατορίας, αναβιώνοντας μνήμες από τα γεγονότα εκείνης της εποχής. Επίσης, με προβολή αποσπασμάτων από σχετικές κινηματογραφικές ταινίες, παρουσιάστηκαν μαρτυρίες από βασανιστήρια και εξορίες κατά την περίοδο της χούντας. Για να διαβάσετε το χρονικό της εκδήλωσης, πατήστε εδώ. Στον παρακάτω σύνδεσμο υπάρχει το υλικό της προβολής σε μορφή ppt. Επιπλέον, πατώντας εδώ μπορείτε να δείτε τις κατασκευές των μαθητών σε χαρτί του μέτρου (1×1,5 μ.) και σε πανί σχεδιασμένα με τέμπερα.

Υπεύθυνοι καθηγητές της εκδήλωσης:

Γιώβος Χρήστος ΠΕ01 & Καλαμπούκα Χάιντι ΠΕ02

Δεν υπάρχουν σχόλια

Χωρίς σχόλια ακόμα.

RSS κανάλι για τα σχόλια του άρθρου.