Πανελλαδικές εξετάσεις 2023

Καθορισμός αριθμού εισακτέων σπουδαστών στις Σχολές, τα Τμήματα και τις Εισαγωγικές Κατευθύνσεις Τμημάτων της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης για το ακαδ. έτος 2023-2024 (12-04-2023)

Η προκήρυξη για τις Σχολές της Ελληνικής Αστυνομίας (07-02-2023)

Έχει αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της Ελληνικής Αστυνομίας: www.hellenicpolice.gr  η προκήρυξη για την εισαγωγή στις Σχολές της Αστυνομίας μέσω Πανελλαδικών εξετάσεων.

Οι ενδιαφερόμενοι υποψήφιοι υποχρεούνται να υποβάλουν αυτοπροσώπως στο Αστυνομικό Τμήμα του τόπου κατοικίας ή διαμονής τους τα απαιτούμενα δικαιολογητικά μέχρι την ώρα 15:00 της 17-02-2023.

Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να απευθύνονται στα κατά τόπους Αστυνομικά Τμήματα και στις κατά τόπους Διευθύνσεις Αστυνομίας.

Μπορείτε να δείτε την προκήρυξη εδώ και τις προθεσμίες εδώ.

Ενημέρωση για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις από την επίσημη ιστοσελίδα του  Υπουργείου Παιδείας

Υποβολή Αίτησης–Δήλωσης για συμμετοχή στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ έτους 2023

Συντελεστές Ελάχιστης Βάσης Εισαγωγής (Ε.Β.Ε.) σχολών, τμημάτων ή εισαγωγικών κατευθύνσεων, καθώς και Συντελεστές Ελάχιστης Βάσης Εισαγωγής (Ε.Β.Ε.) ειδικών μαθημάτων και πρακτικών δοκιμασιών πανελλαδικών εξετάσεων 2023 (2)
  Διενέργεια προκαταρκτικών εξετάσεων (ΠΚΕ) για εισαγωγή στις Σχολές του Λιμ. Σώματος, στις Στρ. Σχολές, στις Σχολές του Πυρ. Σώματος, στις Σχολές της ΕΛ.ΑΣ και υγειονομικών εξετάσεων για τις Ακαδημίες Εμπορικού Ναυτικού, έτους 2023