ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΤΗΡΙΑ ΓΙΟΡΤΗ 2015

Το Γυμνάσιο Δικαίων τη Δευτέρα 11 Μαΐου 2015 με μία ωραία γιορτή χαιρέτησε τις μαθήτριες και τους μαθητές της Γ΄ Γυμνασίου, που αποφοίτησαν. Η γιορτή πραγματοποιήθηκε στον προαύλιο χώρο του Γυμνασίου – Λυκείου Δικαίων και παρευρέθηκαν οι μαθήτριες – μαθητές του Γυμνασίου, γονείς και συγγενείς τους καθώς και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου. Στη γιορτή, χαιρετισμό απεύθυναν: Ο διευθυντής του σχολείου κ. Στεργάτος Γεώργιος, η φιλόλογος κ. Φωτίου Ρίτα, ενώ η μαθήτρια της Γ΄ Γυμνασίου Ατανάσοβα Τάνια διάβασε τις σκέψεις της για την τελευταία σχολική χρονιά στο Γυμνάσιο. Επίσης, μαθήτριες και μαθητές  παρουσίασαν τις δημιουργίες τους για το μάθημα της Τεχνολογίας και «έπαιξαν» σε σύντομο θεατρικό με το οποίο σατίριζαν τους εκπαιδευτικούς του σχολείου. Τέλος, διεξήχθησαν οι ημιτελικοί και ο τελικός του πρωταθλήματος επιτραπέζιας αντισφαίρισης, ενώ μετά την απονομή οι μαθήτριες και οι μαθητές του σχολείου τραγούδησαν και χόρεψαν.

1 άποψη για το “ΑΠΟΧΑΙΡΕΤΗΣΤΗΡΙΑ ΓΙΟΡΤΗ 2015

1. Ενα μεγάλο μπράβο στη Γ’ Γυμνασίου όχι μόνο γιατί είναι καλοί μαθητές αλλά κυρίως γιατί είναι υπέροχα παιδιά. Τούς εύχομαι καλή επιτυχία και στο Λύκειο, να είναι γεροί και δυνατοί στη ζωή τους με τις οικογένειες τους. Νοιώθω τυχεροί που ήμουν μαζί τους δυό χρόνια.
    Παιδιά, να είστε πάντα καλά, σας ευχαριστώ !!!

Τα σχόλια είναι κλειστά.