ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ ΜΑΘΗΤΩΝ

Το Γυμνάσιο Χιλιομοδίου προγραμματίζει  μετακίνηση 45 μαθητών του και 3 συνοδών εκπαιδευτικών, για   την Τετάρτη 10 Απριλίου  2019, στα ΕΠΑΛ Λουτρακίου   και ζητά κλειστή προσφορά για ένα (1) λεωφορείο, που θα κατατεθεί στο Γραφείο της Διευθύντριας ως τη Δευτέρα  8/4/2019, στις 13.00΄.
Συνοπτικά το πρόγραμμα περιλαμβάνει:
Τετάρτη 10 Απριλίου  2019
8.15΄: Αναχώρηση  από το Γυμνάσιο Χιλιομοδίου
9.15΄: Άφιξη στο Ε.Κ. Λουτρακίου
11.15΄:Αναχώρηση
11.45΄-12.45΄: Κόρινθος (περιήγηση-φαγητό)
12.50΄: Αναχώρηση από την Κόρινθο
13.15΄: Άφιξη στο Γυμνάσιο Χιλιομοδίου
Παρακαλούμε τα τουριστικά πρακτορεία που πληρούν τις νόμιμες προδιαγραφές σύμφωνα με το ΦΕΚ  681/2017 να συνοδεύουν τις προσφορές τους από:

1. Υπεύθυνη δήλωση  ότι διαθέτουν το Ειδικό Σήμα λειτουργίας το οποίο να βρίσκεται σε ισχύ
  2. Ασφαλιστική Ευθύνη Διοργανωτή η οποία να βρίσκεται σε ισχύ.

Επισημαίνουμε επίσης ότι:

Οι προσφορές  θα αφορούν   στο σύνολο της μετακίνησης, θα περιλαμβάνουν ΦΠΑ και θα διευκρινίζεται η χωρητικότητα των λεωφορείων που θα χρησιμοποιηθούν.

Της μετακίνησης θα προηγηθεί έλεγχος των οχημάτων και των οδηγών από όργανα της Τροχαίας Κορίνθου. Ως εκ τούτου τα λεωφορεία θα πρέπει να βρίσκονται στο χώρο του σχολείου, τουλάχιστον 15 λεπτά πριν την αναχώρηση.

Το σχολείο  μπορεί να ακυρώσει την εκδρομή, λόγω σοβαρής αιτίας, χωρίς αποζημίωση στο τουριστικό γραφείο.

Χιλιομόδι Τρίτη 2/4/19