Αρχική » Ανακοινώσεις » Υπουργείο Παιδείας: Υποβολή της Αίτησης–Δήλωσης για συμμετοχή παλαιών αποφοίτων στις Πανελλαδικές Εξετάσεις των ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ έτους 2021 (8 έως και 19/3/2021)

Όπως ανακοινώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας, οι παλαιοί απόφοιτοι που επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για τις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ 2021 υποβάλουν Αίτηση-Δήλωση στο διάστημα 8-19 Μαρτίου 2021.

Σημειώνεται ότι στο ίδιο διάστημα (8-3-2021 μέχρι 19-3-2021) δύνανται οι μαθητές της τελευταίας τάξης ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ που έχουν ήδη υποβάλει Αίτηση-Δήλωση συμμετοχής για τις πανελλαδικές εξετάσεις έτους 2021 να συμπληρώσουν τις Αιτήσεις-Δηλώσεις τους, δηλαδή να προσθέσουν ειδικά μαθήματα ή προτίμηση για ΤΕΦΑΑ, Στρατιωτικές/Αστυνομικές σχολές κλπ. Για ολες τις λεπτομέρειες (διαδικασία, οδηγίες, δικαιολογητικά, σχετικά έγγραφα) δείτε και την ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας.