Αρχική » Γονείς » Ευχαριστήριο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Ευχαριστήριο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΡΙΟ
θρανιαΟ Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Νηπιαγωγείου-Δημοτικού-Γυμνασίου ΛΤ Χάλκης «Σ. Φανουράκης», εκπροσωπώντας γονείς, εκπαιδευτικούς και μαθητές-τριες, εκφράζει και δημόσια τις θερμές του ευχαριστίες στον βουλευτή Δωδεκανήσου κ. Βασίλειο Υψηλάντη που με προσωπικές του ενέργειες συνέβαλε στην αποστολή θρανίων, καρεκλών και λοιπού εξοπλισμού στα σχολεία του νησιού.

Τα τελευταία 3 χρόνια ο μαθητικός πληθυσμός παρουσίασε αύξηση, ενώ η υπάρχουσα υποδομή ήταν ανεπαρκής να φιλοξενήσει στοιχειωδώς τα παιδιά της ακριτικής Χάλκης.

Για ακόμη μια φορά ευχαριστούμε τον κ Υψηλάντη για το προσωπικό του ενδιαφέρον για τα σχολεία μας.

Για το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

Η πρόεδρος
Πελαγία Χειμωνέττου-Λιβανίου

27/3: Παγκόσμια Ημέρα Θεάτρου
Η Παγκόσμια Ημέρα Θεάτρου είναι η ετήσια γιορτή της διεθνούς θεατρικής κοινότητας, από το 1961, όταν πρωτοεμφανίσθηκε με πρωτοβουλία του Διεθνούς Ινστιτούτου Θεάτρου. Εορτάζεται κάθε χρόνο στις 27 Μαρτίου με θεατρικά δρώμενα και άλλες συναφείς με το θέατρο εκδηλώσεις, που διοργανώνονται από τα εθνικά τμήματα του Διεθνούς Ινστιτούτου Θεάτρου, μιας Μη Κυβερνητικής Οργάνωσης που συνενώνει τους επαγγελματίες του θεάτρου και συνεργάζεται στενά με την UNESCO.
   - Σχετικές αναρτήσεις