Αρχική » Ανακοινώσεις » Η ΠΑΕ Ολυμπιακός κοντά στα παιδιά της Χάλκης

Η ΠΑΕ Ολυμπιακός κοντά στα παιδιά της Χάλκης

Την Τετάρτη 7 Οκτωβρίου 2020, μια ευχάριστη έκπληξη περίμενε μαθητές-τριες και εκπαιδευτικούς του Γυμνασίου-Λ.Τ. Χάλκης. Πιο συγκεκριμένα, το σχολείο μας επισκέφθηκε ο Δήμαρχος Χάλκης κ. Φραγκάκης συνοδευόμενος από τον Αντιδήμαρχο Παιδείας κ. Σπυρίδη και μιλώντας στους συγκεντρωμένους μαθητές-τριες και τους εκπαιδευτικούς τόνισε την πλήρη στήριξη στο έργο των διδασκόντων, ευχαριστώντας τους που δίνουν τον καλύτερο εαυτό τους για να έχουν τα παιδιά του νησιού μας ίσες ευκαιρίες με τα παιδιά των μεγάλων πόλεων. Προσέφερε μάλιστα εκ μέρους της ΠΑΕ Ολυμπιακός αθλητικό υλικό (κασκώλ, σκουφάκι, μπάλες), παγουρίνο για τα μικρότερα παιδιά (προσφορά ιδρύματος Λασκαρίδη), καθώς επίσης  τάμπλετ και φαρμακευτικό υλικό από τη σχολική επιτροπή. Τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας σας ευχαριστούν θερμά!

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.