Αρχική » ΝΕΑ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ » Εκδήλωση για την αποφοίτηση των μαθητών της Γ τάξης του Γυμνασίου μας.

Εκδήλωση για την αποφοίτηση των μαθητών της Γ τάξης του Γυμνασίου μας.

Μια όμορφη εκδήλωση με αφορμή τη λήξη του διδακτικού έτους 2023-2024 και την αποφοίτηση των μαθητών της Γ τάξης του Γυμνασίου μας πραγματοποιήθηκε την τελευταία ώρα σήμερα, Τρίτη 28 Μαΐου 2024, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Γυμνασίου Αβδήρων με τη μέριμνα του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας παρουσία εκπαιδευτικών, μαθητών και βοηθητικού προσωπικού.

Στην αρχή της εκδήλωσης απηύθυνε ένα σύντομο χαιρετισμό ο Δ/ντής του σχολείου, κ. Βρένος Αναστάσιος, ο οποίος ευχήθηκε στα παιδιά να έχουν μια καλή και πετυχημένη πορεία στη ζωή τους, να προκόβουν πνευματικά, να βάζουν στόχους, να κάνουν όνειρα και να τα πραγματοποιούν. Επίσης συνέστησε την προσοχή στους μαθητές όλων των τάξεων κατά τις προαγωγικές και απολυτήριες εξετάσεις του Ιουνίου και τους ευχήθηκε ένα ξέγνοιαστο και δημιουργικό καλοκαίρι.

Παράλληλα ευχαρίστησε τα Μέλη του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων για την μέχρι τώρα συμβολή τους στην καλή λειτουργία του σχολείου και την βοήθειά τους σε όλες τις δράσεις, ευχόμενος μια καλή συνεργασία και τα επόμενα χρόνια.

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Γυμνασίου Αβδήρων προσέφερε στους μαθητές της Γ΄τάξης κεράσματα, ένα αναμνηστικό δώρο και μια κορνίζα με την φωτογραφία όλων των μαθητών/τριών της τάξης και έκανε την κλήρωση των λαχνών που είχαν εκδώσει με σκοπό την οικονομική ενίσχυσή του, προσφέροντας πάρα πολλά δώρα. Παράλληλα τους ευχήθηκε καλές διακοπές.

Μάιος 2024

Σαν σήμερα

25/8/1914: Παραιτείται από την πρωθυπουργία ο Ελευθέριος Βενιζέλος. Διχασμός στην Ελλάδα.