Αποχαιρετιστήρια εκδήλωση

Σε κλίμα ιδιαίτερης συγκίνησης τον Ιούνιο 2018, με το τέλος της σχολικής χρονιάς, οι μαθητές, οι γονείς και οι καθηγητές του Γυμνασίου και του ΓΕ.Λ.  Αγίου Γεωργίου πραγματοποιήσαμε εκδήλωση προς τιμήν του κ. Παύλου Αμπατζίδη, καθηγητή Βιολογίας και Διευθυντή του σχολείου επί σειρά ετών, ο οποίος μετά από πολυετή προσφορά στο σχολείο μας  συνταξιοδοτήθηκε.

Τον ευχαριστούμε θερμά πρώτα απ’ όλα για τη συνεχή και ακάματη προθυμία του να μας συμβουλεύει και να μας συμπαραστέκεται στις δυσκολίες μας, για το ζήλο και τη συνέπεια που επέδειξε σε όλα του τα καθήκοντα και γενικά  για όσα προσέφερε κατά τη διάρκεια της θητείας του.

Του ευχόμαστε να είναι γερός, για να απολαμβάνει τους καρπούς των κόπων του για πολλά χρόνια!

Σε αυτή τη συγκινητική ατμόσφαιρα μας δόθηκε η ευκαιρία να τιμήσουμε ακόμα έναν εξαιρετικό καθηγητή και συνάδελφο, τον κ. Δημήτρη Σιμούδη, Θεολόγο, ο οποίος, απολύτως εθελοντικά,  μας ομορφαίνει τη σχολική ζωή με τις εικαστικές παρεμβάσεις του και είναι πάντα δίπλα μας, για να μας συνδράμει σε κάθε πρωτοβουλία.

Σε ευχαριστούμε πολύ, Δημήτρη Σιμούδη, και ευχόμαστε να έχεις για πολλά χρόνια τη δύναμη και τη διάθεση να δημιουργείς!