Διαδικτυακό σεμινάριο «ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΗΣ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕIΑΣ κατά την εποχή της πανδημίας covid – 19»

Το σχολείο μας σε συνεργασία με το Εργαστήριο Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας και Έρευνας Υπηρεσιών Υγείας της Ιατρικής Σχολής του ΑΠΘ διοργανώνει διαδικτυακό σεμινάριο με στόχο την προαγωγή της ψυχικής υγείας κατά την εποχή της πανδημίας covid-19.
Το σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί εξ αποστάσεως στην πλατφόρμα ZOOM και στον ακόλουθο σύνδεσμο:https://authgr.zoom.us/j/92746374034?pwd=ejNOLy9jNTU3YlMrYUlOWmhQT0V2QT09
με εισηγήτρια την κ. Εύχαρι Παναγοπούλου, Ψυχολόγο, Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Προαγωγής Υγείας της Ιατρικής Σχολής του ΑΠΘ, με θέμα:
«Στηρίζω τον εαυτό μου, τις σχέσεις μου και το παιδί μου μέσα στην πανδημία. Διαχείριση άγχους, θυμού και θλίψης για όλη την οικογένεια»,
την Τρίτη στις 6 Απριλίου 2021 ώρες 18:00 μ.μ.–20:00 μ.μ.
Αγαπητοί/ές γονείς, κηδεμόνες και συνάδελφοι,  σας προσκαλούμε να συμμετάσχετε, καθώς το θέμα θεωρείται μείζον για εμάς και τα παιδιά μας.
Η παιδαγωγικά υπεύθυνη του διαδικτυακού σεμιναρίου η κ. Κυριακοπούλου Άννα, Φιλόλογος ΕΑΕ,
Σύμβουλος Σχολικής Ζωής Γυμνασίου Αγίου Γεωργίου και
ο Διευθυντής