ΔΟΘΗΚΑΝ ΤΑ ΕΠΑΘΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΙΚΗΤΕΣ ΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΤΩΝ ΠΟΝΤΩΝ

Στις 17 Μαΐου 2012 πραγματοποιήθηκε γιορτή στο Γυμνάσιο Αρέθουσας στην οποία μετά την παρουσίαση των τραγουδιών που ετοίμασε η χορωδία μας, ο Δντης του σχολείου Δημήτρης Κυριαζής ανακοίνωσε τα βραβεία-δώρα των νικητών στο σύστημα των πόντων και παρουσία γονέων και τοπικών επισήμων τους συγχάρηκε.

Συγκεκριμένα, η Γ΄ γυμνασίου κέρδισε μια εκδρομή με διανυκτέρευση και διατροφή στην Ιερισσό Χαλκιδικής που θα πραγματοποιηθεί στις 21-22 Ιουνίου μετά το πέρας των εξετάσεων.

Οι μαθητές/τριες της  Κίτρινης Πτέρυγας της  Γ΄ Γυμνασίου κέρδισε το ποσό των 100 € το οποίο μπορούν να καταναλώσουν σε έναν ημερήσιο περίπατο ή σε συνεστίαση μεταξύ τους.

Τέλος, το θρανίο των μαθητριών Πατσιά Μαρίας και Αλβανού Γεωργίας της Γ΄ Γυμνασίου κέρδισαν το ποσό των 80 € με σκοπό την αγορά εκπαιδευτικού υλικού.