Ενημέρωση Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού

7 Νοεμβρίου 2022 ΓΥΜΝΑΣΙΟ με Τ.Λ. ΑΝΤΙΠΑΡΟΥ

Την Παρασκευή, 4 Νοεμβρίου 2022, επισκέφθηκε το σχολείο μας ο υπεύθυνος Σχολικού Επαγγελματικού Προσανατολισμού της ΔΔΕ Κυκλάδων, κύριος Σωτήρης Τζούδας, ο οποίος ενημέρωσε τους μαθητές και τις μαθήτριες της Γ’ τάξης Γυμνασίου και της Α’ Λυκείου για τις επαγγελματικές επιλογές που έχουν συνεχίζοντας τις σπουδές τους στο ΕΠΑΛ και στο Γενικό Λύκειο. Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να εκφράσουν τις απορίες τους και να τις συζητήσουν με τον κύριο Τσούδα, ενώ δόθηκε η δυνατότητα και στους γονείς να συζητήσουν μαζί του. Η ενημέρωση ήταν απολύτως κατατοπιστική και εποικοδομητική για τα παιδιά.

Ευχαριστούμε πολύ τον κύριο Τζούδα.

.                                                                                                Screenshot 20221107 213836 Messenger

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Ανακοινώσεις ,Εκδηλώσεις .

Τα σχόλια δεν επιτρέπονται.