“Από Μηχανής… Τέχνη” Πολιτιστικό Πρόγραμμα 2018-2019

Θεματολογία: Πολιτιστικά προγράμματα και Τ.Π.Ε. Συντονίστρια Εκπαιδευτικός: Θεοχάρη Ζωή (ΠΕ 86) Συμμετέχων Εκπαιδευτικός: Μαστόρος Πέτρος (ΠΕ 11) Διευθυντής: Ιωάννης Π. Κρητικός (ΠΕ 06)

ΑΣΚΛΗΠΙΕΙΟΥ ΔΡΑΣΕΙΣ 2018-2019

“Ασκληπιείου Δράσεις” Πολιτιστικό Πρόγραμμα 2018-2019

Κατά το σχολικό έτος 2018-2019 διοργανώσαμε δράσεις στο Ασκληπιείο της Κω κατάλληλες για μαθητές από διαφορετικές βαθμίδες εκπαίδευσης (Δημοτικό, Γυμνάσιο, Λύκειο, Ειδικό Σχολείο, Ευρωπαϊκό Πρόγραμμα Ανταλλαγής Erasmus). Πολιτιστικό Πρόγραμμα Σχολικής Δραστηριότητας Θεματολογία: Τοπική Ιστορία, Ιστορία και Πολιτισμός, Πολιτιστική Κληρονομιά Συντονίστρια Εκπαιδευτικός: Παπαχρήστου Σοφία (ΠΕ02) Συμμετέχων Εκπαιδευτικός: Μαστόρος Πέτρος (ΠΕ11) Διευθυντής Γυμνασίου Αντιμάχειας: Ιωάννης Π. Κρητικός […]

Όλο το άρθρο

«ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΣΥΜΠΑΝΤΑ, οι Φυσικές Επιστήμες Εμπνέουν…» Πολιτιστικό Πρόγραμμα 2018-2019

Υπεύθυνη Καθηγήτρια: Πίδουλα Αγγελική(ΠΕ 04) Συμμετέχουσες Καθηγήτριες: Θεοδώρα Παξινού(ΠΕ 90), Μαρίτα Αμοιρίδου(ΠΕ 02) Διευθυντής: Ιωάννης Π. Κρητικός(ΠΕ 06) Σχολικό έτος: 2018-2019

Όλο το άρθρο

Επίδοση ελέγχων με τη νέα μορφή

Από την Τετάρτη 19 Ιουνίου μέχρι και την Παρασκευή 21 Ιουνίου, από τις 08:30 π.μ. έως 12:30 μ.μ., οι γονείς ή κηδεμόνες των μαθητών θα μπορούν να προσέρχονται στα γραφεία του Γυμνασίου για την παραλαβή των ελέγχων προόδου των μαθητών/-τριών με τη νέα μορφή.

Εγγραφές μαθητών/-τριών Ά Γυμνασίου για το σχολικό έτος 2019-2020

Οι γονείς ή κηδεμόνες των μαθητών της Ά Γυμνασίου παρακαλούνται να προσέλθουν στα γραφεία του Γυμνασίου για την εγγραφή των μαθητών/-τριών από τις 19 έως τις 21 Ιουνίου, από τις 10:00 π.μ. έως τις 12:00 μ.μ.. Για να πραγματοποιηθεί η εγγραφή θα πρέπει να έχουν μαζί τους την Αστυνομική Ταυτότητα ή το Διαβατήριό τους.

Επίδοση ελέγχων | Επανεγγραφές / Ανανέωση εγγραφών

Την Τρίτη 11 Ιουνίου από τις 08:30 π.μ. έως 12:30 μ.μ. οι γονείς ή κηδεμόνες των μαθητών θα μπορούν να προσέρχονται στα γραφεία του Γυμνασίου για: α) την παραλαβή των ελέγχων προόδου των μαθητών/-τριών και β) την επανεγγραφή των μαθητών/-τριών. Παρακαλούνται οι γονείς ή κηδεμόνες να φέρουν μαζί τους την Αστυνομική Ταυτότητα ή το Διαβατήριό τους.