6οι Μαθητικοί Αγώνες Νέας Ελληνικής Γλώσσας

Ιούν 202326

Ο Σύλλογος Αποφοίτων Φιλοσοφικής Σχολής Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης «Φιλόλογος» με έγκριση της Π.Δ.Ε. Κ. Μακεδονίας (Α.Π. 11643/8-7-2023), διοργάνωσε για έκτη σχολική χρονιά Μαθητικούς Αγώνες Γλώσσας, με τίτλο: «Η γλώσσα μου… ο κόσμος μου»: 6οι Μαθητικοί Αγώνες Νέας Ελληνικής Γλώσσας Γυμνασίων Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Κ. Μακεδονίας. Στους Αγώνες, οι οποίοι διεξήχθησαν διαδικτυακά, συμμετείχε, εκπροσωπώντας το Γυμνάσιο μας, πενταμελής ομάδα μαθητών και μαθητριών κι ένας αναπληρωματικός. Η ομάδα αποτελούνταν από μαθητές/τριες της Β΄ και Γ΄ Τάξης και συγκεκριμένα από τους: Κάτια Μπαλαμού, Γιώτα Καραΐσκα, Πένυ Κόντου, Αντώνη Κουφόπουλο, Μαριάννα Σουλάκη, Βασιλική Κιρκινέζη. Οι αγώνες διεξήχθησαν στις 5/4/23 και η δεύτερη φάση στις 7/4/23. Υπεύθυνη καθηγήτρια η κα Γεωργία Αντωνογιάννη.

από κάτω από: 2022-2023, Διαγωνισμοί, Σχολικά Έτη| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο 6οι Μαθητικοί Αγώνες Νέας Ελληνικής Γλώσσας