«Κανένα σχολείο χωρίς βιβλίο»

Με μεγάλη μας χαρά μας ανακοινώθηκε τη Δευτέρα 4 Απριλίου 2022 ότι είμαστε ανάμεσα στους νικητές της δράσης «Κανένα σχολείο χωρίς βιβλίο» των εκδόσεων Μεταίχμιο.

Λίγες ημέρες αργότερα παραλάβαμε 30 τίτλους βιβλίων δωρεάν, για να εμπλουτίσουμε τη σχολική μας βιβλιοθήκη.

Η δράση αυτή πραγματοποιήθηκε από τις εκδόσεις Μεταίχμιο με την ευκαιρία του εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας  Παιδικού βιβλίου στις 2 Απριλίου, απευθυνόταν σε όλα τα σχολεία της Ελλάδας και το Εμπειρίκειο Γυμνάσιο Άνδρου υπήρξε ένα από τα 20 τυχερά σχολεία.

Υπενθυμίζουμε ότι πριν από τρία χρόνια το σχολείο μας είχε λάβει μέρος στον Μαραθώνιο Ανάγνωσης βιβλίων της Άλκης Ζέη, που διοργάνωναν πάλι οι εκδόσεις Μεταίχμιο και για άλλη μια φορά μαθήτριά μας (Ελίζα Καραουλάνη) είχε διακριθεί και παραλάβει από τις εκδόσεις βιβλία δωρεάν.

παραλαβή βιβλίων

Μόνιμος σύνδεσμος σε αυτό το άρθρο: https://blogs.sch.gr/gymandro/2022/05/05/kanena-scholeio-choris-vivlio/

Η διεύθυνση του email σας δεν θα δημοσιευθεί.