alonnisos 081

Οι μαθητές της Β τάξης του Λυκείου της Τεχνολογικής κατεύθυνσης στα πλαίσια του μαθήματος Τεχνολογία επικοινωνιών με υπεύθυνη την καθηγήτρια Τεγούση Ναυσικά,κλάδου ΠΕ19 στα πλαίσια των μαθητικών δραστηριοτήτων , συγκέντρωσαν φωτογραφίες που τράβηξαν οι ιδιοι οι μαθητές , απο μερη της Αλοννήσου προκειμένου να τις στείλουν στο Διαγωνισμό Φωτογραφίας με θέμα “Ημέρες του 2014”. Μέσα απο την δραστηριότητα αυτή οι μαθητές συγκεντρώθηκαν και δούλεψαν σε ομάδες  για να τραβήξουν φωτογραφίες που είχαν σχέση με το θέμα και έπειτα μπήκαν στη διαδικασία ψηφοφορίας για να επιλέψουν ποιες φωτογραφίες είναι καλύτερες για να τις στείλουν στον διαγωνισμό.Διοργανώθηκε με υπεύθυνη την καθηγήτρια ένας περίπατος στη Χώρα της Αλοννήσου(Παλιό χωριό) προκειμένου οι μαθητές να βγάλουν φωτογραφίες.

alonnisos 081

alonnisos 083alonnisos 088alonnisos 010