ΕΚΔΟΣΗ ΜΑΘΗΤΙΚΗΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑΣ ΣΕ ΔΥΟ ΤΕΥΧΗ

Μαθητές και από τις τρεις τάξεις του σχολείου μας, στα πλαίσια των δράσεων του σχολικού έτους 2023-24, κατάφεραν με την καθοδήγηση και επίβλεψη της καθηγήτριας φιλολόγου κυρίας Τσοχατζή Μαρίας και την πολύτιμη υποστήριξη της καθηγήτριας πληροφορικής κυρίας Βαριάμη Δέσποινας, να εκδώσουν σε δύο τεύχη μαθητική εφημερίδα με τίτλο «Οι Ορίζοντές μας», ένας τίτλος που στηρίζει τα βιώματα, την έρευνα και τη γνώση. Με τη δράση αυτή δόθηκε η δυνατότητα ώστε να δημιουργηθεί ένα κλίμα συνεργασίας, αλληλοσεβασμού, κατανόησης, εμπιστοσύνης και ενίσχυσης της υπευθυνότητας και βελτίωσης της αυτοεκτίμησής των μαθητών. Η έκδοση του 1ου τεύχους έγινε λίγες μέρες πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων και του 2ου τεύχους λίγες μέρες πριν τις γιορτές του Πάσχα.