Φωνάζει ο κλέφτης

Η θεατρική  ομάδα του σχολείου μας έδωσε ρεσιτάλ το βράδυ της Δευτέρας στην παράσταση Φωνάζει ο κλέφτης, διασκευή από το ομώνυμo θεατρικό έργο του Δημήτρη Ψαθά. Απολαύσαμε την ηθοποιία, τον αυθορμητισμό, τη ροή του λόγου, το ύφος, τον αυτοσχεδιασμό όταν χρειάστηκε, τα σκηνικά, τα κουστούμια. Τα σκηνικά υπογράφει η κ. Ελένη Ρίζου ενώ η υπεύθυνη της ομάδας και συντονίστρια του όλου έργου ήταν η κ. Μαντζουράνη Σταματία.

Με την παρουσία τους μας τίμησαν γονείς και μαθητές, η υπεύθυνη πολιτιστικών θεμάτων της ΔΔΕ ΑΧΑΪΑΣ κ.Κωσταρά αλλά και ο παλιός διευθυντής, κ. Αντώνης Λότσος, νυν Διευθυντής του Γυμνασίου Δεμενίκων και ο παντοτινός φίλος του σχολείου, πατέρας Χαράλαμπος, πρωτοπρεσβύτερος του Ι.Ν. Κοιμήσεως της Θεοτόκου Οβρυάς.

Πολλά συγχαρητήρια στην κ. Μαντζουράνη, την κ. Ρίζου και την ομάδα τους! Και του χρόνου!!