Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Β΄ Αθήνας, δια των Υπευθύνων Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης και Αγωγής Υγείας, προτίθεται να διοργανώσει επιστημονική Ημερίδα με τίτλο :

«Διατροφή, Περιβάλλον και Υγεία»

στο πλαίσιο του Προγράμματος του Κοινωνικού Σχολείου (σχετ. 187363/ΓΔ4/19-11-14 ΥΠΑΙΘ).

Η Ημερίδα απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς, γονείς και κάθε ενδιαφερόμενο και θα διεξαχθεί την Πέμπτη 12 Μαρτίου 2015 και ώρες 17:00μ.μ.-20:00μ.μ. στο Κέντρο Νεότητας Δήμου Χαλανδρίου, Δαναΐδων & Αντιγόνης 56, Χαλάνδρι.

Στο πλαίσιο της εκδήλωσης θα πραγματοποιηθεί έκθεση έργων και τεχνημάτων (ζωγραφικής, αφίσας, κατασκευής, κλπ) που έχουν παραχθεί κατά την υλοποίηση προγραμμάτων σχετικών με τη διατροφή κατά το τρέχον σχολικό έτος. Παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί που υλοποιούν σχετικά προγράμματα να επικοινωνήσουν με τις υπεύθυνες Π.Ε. & Α.Υ.

Η εκδήλωση είναι ανοιχτή, αλλά είναι απαραίτητη η δήλωση συμμετοχής στην ηλεκτρονική Φόρμα.

Θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής .

Καταληκτική ημερομηνία υποβολής αιτήσεων : 10-03-2015 και ώρα 12.00μ.μ.

Έγγραφο του Τμήματος Α.Υ. & Π.Ε.

Πρόγραμμα ημερίδας – Περιλήψεις εισηγήσεων – Σύντομα βιογραφικά