Αρχείο για "15 Νοεμβρίου 2014"

ΚΠΕ Λαυρίου – Επιμορφωτικό θεματικό σεμινάριο για την Ενέργεια 12 – 13 Δεκεμβρίου 2014

Το Κέντρο Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Λαυρεωτικής προτίθεται να οργανώσει διήμερο θεματικό σεμινάριο για την ενέργεια σε συνεργασία με τις Δ/νσεις Α/θμιας Εκπ/σης Πειραιά, Αν. Αττικής και Δ΄Αθήνας και Β/θμιας Εκ/σης Αν. Αττικής.

Το σεμινάριο έχει στόχο οι συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί να γνωρίσουν θέματα που αφορούν το ενεργειακό ζήτημα, τις ανανεώσιμες πηγές ενέργειας και τρόπους διαχείρισης και διερεύνησης των εννοιών αυτών στα προγράμματα Περιβαλλοντικής εκπαίδευσης που θα υλοποιήσουν στο σχολείο μαζί με τους μαθητές τους.
Πληροφορίες : http://kpe-lavriou.att.sch.gr/news14-15.html

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ : Yπάρχει η δυνατότητα δήλωσης συμμετοχής από τους εκπαιδευτικούς της Διεύθυνσής μας
Υποβολή αιτήσεων μέσω της συμπλήρωσης της παρακάτω ηλεκτρονικής φόρμας μέχρι την Τρίτη 18/11/2014.

Φόρμα συμμετοχής

Εισηγήσεις της Επιμορφωτικής Ημερίδας – «Το αγώνισμα του προσανατολισμού και οι εφαρμογές του στην καταγραφή και διερεύνηση των πεδίων μελέτης» 15-11-2014

“Το αγώνισμα του προσανατολισμού και η εφαρμογή του στα προγράμματα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης” , Εισήγηση της Βαρβάρας Πετρίδου Υπεύθυνης Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Δ.Δ.Ε. Β΄Αθήνας

«Αγώνισμα  Προσανατολισμού  (Orienteering)», Εισήγηση του Δημήτρη Καραδημητρίου, εκπαιδευτικού ΠΕ03