Η Ειδική Γραμματεία Δασών και ο Φορέας Διαχείρισης Εθνικού Δρυμού Πάρνηθας, με τη συμβολή των δασαρχείων και των δ/νσεων δασών συνδιοργανώνουν τον πανελλαδικό διαγωνισμό “Young People in European Forests”. Ο διαγωνισμός είναι πανευρωπαϊκός διαγωνισμός γνώσεων στο αντικείμενο της δασοπονίας και απευθύνεται σε μαθητές δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης. Περιλαμβάνει δύο στάδια, το ευρωπαϊκό και το εθνικό. Η νικήτρια ομάδα του εθνικού σταδίου συμμετέχει στο ευρωπαϊκό στάδιο.

Μπορείτε να ενημερωθείτε για την ύλη και τον κανονισμό του διαγωνισμού στην ιστοσελίδα www.parnitha.net Δράσεις Διαγωνισμός για τα Δάση.

Οι μαθητές καλούνται να υποβάλλουν αίτηση συμμετοχής ηλεκτρονικά στην ιστοσελίδα www.parnitha.net. Αιτήσεις γίνονται δεκτές μέχρι 18.3.2013