ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΗΣ ΔΡΑΣΗΣ ΜΑΣ

Στις 08/05/2023 πραγματοποιήθηκαν οι σχολικές εκδρομές στο ξενοδοχείο Grecotel στη Κυλλήνη, αλλά και στη Φάρμα Ηλείας στα Καβάσιλα.
Ευχαριστούμε τις επιχειρήσεις που μας δέχτηκαν και μας ξενάγησαν στους χώρους τους.

ΣΧΟΛΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ

Στις 05/05/2023 ολοκληρώθηκε αισίως η Ημερίδα του Ε.Κ. Αμαλιάδας Ημέρες Καριέρας.
Στην εκδήλωση της δράσης συμμετείχαν μαθητές, εκπαιδευτικοί, γονείς και φορείς της τοπικής κοινωνίας.
Σκοπός της δράσης είναι η ενημέρωση για τα προγράμματα σπουδών του σχολείου μας, το επίπεδο σπουδών μας, αλλά και τις επαγγελματικές δυνατότητες που προσφέρονται στους αποφοίτους μας.

Στα πλαίσια της εσωτερικής αξιολόγησης των σχολικών μονάδων και της δράσης μας: Σχολείο και κοινότητα, αποφασίσαμε οι συνάδελφοι του Ε.Κ. Αμαλιάδας με έδρα το 2ο ΕΠΑΛ Αμαλιάδας, να δημιουργήσουμε το παρόν ιστολόγιο. Σκοπός μας είναι η προώθηση των αποτελεσμάτων της σχετικής δράσης μας!

Καλή μας ιστολογική διάδραση!

Καραφλού Γαρυφαλιά ΠΕ80