Καλαθοσφαίριση Λυκείων – Β΄ Φάση – 1ος Γύρος_14-15

Την Παρασκευή 6 Φεβρουαρίου 2015, στο ΔΑΚ Κορίνθου πραγματοποιήθηκε ο 1ος Γύρος της Β΄Φάσης των Πανελλήνιων Αγώνων Καλαθοσφαίρισης Μαθητών – Μαθητριών Γ.Ε.Λ. & ΕΠΑΛ  για το Σχολικό έτος 2014-2015.

Το νομό μας εκπροσώπησαν στα αγόρια το 2ο ΓΕΛ Κορίνθου και στα κορίτσια το 2ο ΓΕΛ Κιάτου.

Αγόρια:

• 2ο ΓΕΛ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – 2ο ΓΕΛ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ = 46 – 43

Οι μαθητές που συμμετείχαν: Γόγολας Γεώργιος, Σκούρας-Κιλούσης Χρήστος, Σούκουλης Βασίλειος (2π), Σμυρνής Παναγιώτης (Αρχ) (21π), Μίσιος Παναγιώτης (3π), Γκρέκα Ενέα (3π), Σιάχος Κωνσταντίνος, Σιάχος Αθανάσιος, Παπαγεωργίου Ιωάννης, Ιωάννου Δημήτριος, Γκιώνης Βασίλειος (17π).

Κορίτσια:

• 2ο ΓΕΛ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ – 1ο ΓΕΛ ΚΙΑΤΟΥ = 42 – 11

Οι μαθήτριες που συμμετείχαν: Αρβανίτη Σταυρούλα (1π), Παπαγεωργίου Ζωή, Περδικάρη Γεωργία (6π), Σισκοπούλου Γεωργία (Αρχ), Στούπα Νεφέλη (6π).

Το 2ο ΓΕΛ Κορίνθου προκρίθηκε στον 2ο Γύρο της Β΄ Φάσης και την Τετάρτη 11 Φεβρουαρίου 2015 και ώρα 11:30π.μ.θα αντιμετωπίσει στο “Κλειστό Γυμναστήριο Αιγάλεω – Σ.Βενέτης” το 4ο ΓΕΛ Αιγάλεω.