ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΚΛΑΣΣΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ΓΕΛ-ΕΠΑΛ Α΄ ΦΑΣΗ 2018-19

Η Ο.Ε.Σ.Α.Δ.  Κορινθίας

Προκηρύσσει

Τους Πανελλήνιους  Σχολικούς Αγώνες Κλασσικού Αθλητισμού (Α΄ φάση) μαθητών/τριών Γ.Ε.Λ., ΕΠΑΛ Κορινθίας σχολικού έτους 2018-2019.

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν οι μαθητές-τριες  Λυκείων  ετών  γέννησης 2001,2002, 2003 και 2004 (εφόσον φοιτούν στην Α΄ Λυκείου).

Η Ιατρική βεβαίωση μπορεί να είναι από ιατρό παθολόγο, καρδιολόγο, ή γενικής ιατρικής.

Διευκρινίζουμε, ότι μαθητές/τριες που φοιτούν στην Α΄ Λυκείου και έχουν γεννηθεί το έτος 2003 και σε κάποιες περιπτώσεις το έτος 2004, μπορούν να προσκομίσουν Ιατρική βεβαίωση και από Παιδίατρο.

Ο/Η κάθε μαθητής/τρια έχει δικαίωμα συμμετοχής μόνο σε ένα ατομικό αγώνισμα.

Κάθε σχολείο μετέχει με 2 μαθητές και 2 μαθήτριες σε κάθε αγώνισμα.

Σε περίπτωση που για το ίδιο αγώνισμα υπάρχουν από ένα σχολείο περισσότερες συμμετοχές από τις προβλεπόμενες, η ΟΕΣΑΔ έχει το δικαίωμα να εγκρίνει μέχρι δύο επιπλέον συμμετοχές μετά από έγγραφη αίτηση του σχολείου στην οποία θα αναγράφονται οι επιδόσεις όλων των αθλητών που θα συμμετάσχουν στο αγώνισμα αυτό.

Οι μαθητές των συνθέτων αγωνισμάτων (Δεκάθλου μαθητών και Επτάθλου μαθητριών) προκρίνονται απευθείας στους αγώνες της Β΄ φάσης.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ: Πέμπτη 28 Μαρτίου 2019
ΩΡΑ ΕΝΑΡΞΗΣ: 09:30π.μ.