Ετικέτα Σχολείου eTwinning 2018-19

17 Απρίλιος 2018
shutterstock_306392189-converted

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι 1.211 σχολεία της Ευρώπης, που συμμετέχουν στη δράση eTwinning, τιμήθηκαν με την Ετικέτα Σχολείου eTwinning μετά από μια διαδικασία αίτησης δύο φάσεων. Τα σχολεία που τιμήθηκαν με τον τίτλο αυτόν είναι πρωτοπόρα και αναγνωρίζονται ως ηγέτες σε τομείς όπως τους εξής:

Πατήστε εδώ για να δείτε ολόκληρη τη λίστα των βραβευθέντων σχολείων.

Στην Ελλάδα τιμήθηκαν με την Ετικέτα Σχολείου eTwinning 86 σχολεία. Eιδικότερα στην Περιφέρεια Καρδίτσας τα σχολεία είναι τα εξής: 18ο Δημοτικό Σχολείο Καρδίτσας, Γυμνάσιο-Λυκειακές Τάξεις Ιτέας Καρδίτσας και 3ο Γενικό Λύκειο Καρδίτσας.

Η ετικέτα αυτή δεν αποτελεί απλά την αναγνώριση της προσωπικής επιτυχίας επιμέρους εκπαιδευτικών του σχολείου, αλλά και αναγνώριση των εξαιρετικών επιτευγμάτων ολόκληρης της ομάδας του eTwinning. Η πρεσβευτής eTwinning Θεσσαλίας, κ. Λιάκου Χαρίκλεια, συγχαίρει θερμά μαθητές, εκπαιδευτικούς, γονείς και τους/τις κ.κ. Διευθυντές/-τριες των βραβευμένων σχολείων για τη συνεργασία και την ομαδικότητα που επέδειξαν.

.