Στην εκδήλωση που έλαβε χώρα το Σάββατο, 30 Μαρτίου 2019 στο συνεδριακό κέντρο Πύργου, διανεμήθηκε δωρεάν το Λεύκωμα από τον Διαγωνισμό Ποίησης και Ζωγραφικής που είχε διοργανωθεί από τις Σχολικές Δραστηριότητες το σχολικό έτος 2016-2017, με θέμα «Έχεις τα πινέλα, έχεις τα χρώματα, ζωγράφισε τον παράδεισο και μπες μέσα_ Νίκος Καζαντζάκης».
Η βράβευση των μαθητών και η έκθεση των ζωγραφικών τους έργων είχαν πραγματοποιηθεί στις 19 Μαρτίου 2017 στο Δημαρχείο Αρχαίας Ολυμπίας, με την παρουσία της ποιήτριας Κατερίνας Αγγελάκη- Ρουκ και των ηθοποιών Κώστα Καζάκου και Κατερίνας Διδασκάλου.
Το λεύκωμα εκδόθηκε τον Φεβρουάριο του 2019, με την ευγενική χορηγία του Δήμου Αρχαίας Ολυμπίας.

Τα σχόλια είναι κλειστά.