Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ηλείας δια της Υπεύθυνης Σχολικών Δραστηριοτήτων σε συνεργασία με το Γραφείο Εθελοντισμού του Δήμου Ήλιδας διοργανώνει σεμινάριο Πρώτων Βοηθειών για τους εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων των σχολείων αρμοδιότητάς της.
Στόχος του είναι η ενημέρωση και πρακτική άσκηση των συμμετεχόντων σχετικά με περιστατικά υγείας που συμβαίνουν συνήθως στα σχολεία, προκειμένου αυτά να αντιμετωπίζονται με ψυχραιμία και αποτελεσματικότητα, για την καλύτερη προστασία της υγείας και της ζωής των μαθητών μας.
Το σεμινάριο θα διεξαχθεί στην Αμαλιάδα, στο 1ο Γυμνάσιο (οδός Καλαβρύτων & Γορτυνίας), την Τετάρτη 9 Νοεμβρίου 2016 και ώρες 18:00- 21:00 και στον Πύργο, στο 4ο ΓΕΛ (οδός Ρήγα Φεραίου), τη Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2016, κατά τις ίδιες ώρες.
Οι αιτήσεις συμμετοχής υποβάλλονται μέχρι τη Δευτέρα, 21 Νοεμβρίου 2016.
Η συμμετοχή στο σεμινάριο είναι δωρεάν και θα δοθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

Προς σχολεία-Πρώτες βοήθειες