Οι Σχολικές Δραστηριότητες ΔΕ Ηλείας και ο Δήμος Ήλιδας διοργανώνουν χριστουγεννιάτικη πολιτιστική δράση, με τη συμμετοχή των μαθητών Γυμνασίων & Λυκείων, οι οποίοι καλούνται να αναπαραστήσουν/ απεικονίσουν έθιμα του Δωδεκαημέρου από κάθε γωνιά της πατρίδας μας. Η έκθεση λαογραφικού υλικού που θα προκύψει, θα φιλοξενηθεί στο “Τατάνειο” κτήριο Αμαλιάδας, κατά το μήνα Δεκέμβριο 2016 και θα είναι επισκέψιμη για τα σχολεία και το ευρύ κοινό. Τα έργα των μαθητών θα πρέπει να κατατεθούν στην Υπεύθυνη Σχολικών Δραστηριοτήτων μέχρι τις 25 Νοεμβρίου 2016.

Ελληνικά Χριστούγεννα