Μάι 14 2017

Πειραματικό ΓΕΛ ΑΕΙ Πατρών – Όμιλος Ρητορικών λόγων

aei7

Την Τετάρτη  8 Μαρτίου 2017 στο Πειραματικό Λύκειο του Πανεπιστημίου Πατρών πραγματοποιήθηκε επιμορφωτικό βιωματικό σεμινάριο-εργαστήριο διάρκειας 4 ωρών που διοργανώθηκε  από τις Σχολικές Συμβούλους ΠΕ02 Αχαΐας κ.κ. Καραλή Βασιλική και Ψυχογυιοπούλου Παναγιώτα και το ΚΕ.ΣΥ.Π Πάτρας της Δ/νσης Δ/βάθμιας Εκπ/σης Αχαΐας, δια των Υπευθύνων ΣΕΠ κ.κ. Φραγκάκη Σταύρου και Παππά Μαρίας, με θέμα «Κριτήρια αξιολόγησης αγώνων επιχειρηματολογίας & αντιλογίας».

aei6

Στο επιμορφωτικό –βιωματικό εργαστήριο συμμετείχε ομάδα μαθητών του ομίλου Ρητορικής του Πανεπιστημίου Πατρών όπου υπό την καθοδήγηση των φιλολόγων τους, Σοφίας Μητρούλια και Σοφίας Κωτσελένη aei8αγωνίστηκαν στο ρητορικό αγώνισμα των διττών λόγων με θέμα : «Τα αρχαιολογικά μνημεία δεν πρέπει να διατίθενται για εμπορική εκμετάλλευση» .

Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Πειραματικό ΓΕΛ ΑΕΙ Πατρών – Όμιλος Ρητορικών λόγων