Καλή επιτυχία! – Πανελλαδικές Εξετάσεις 2022

2 Ιουνίου, 2022 Κατερίνα Γλέζου

Αύριο, Παρασκευή 3 Ιουνίου ξεκινούν οι Πανελλαδικές Εξετάσεις του σχολικού έτους 2021-2022 για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.

Θερμές ευχές στους σκληρά δοκιμαζόμενους εξεταζόμενους τελειόφοιτους, στις οικογένειές τους και στους συναδέλφους εκπαιδευτικούς, που πάλεψαν όλη τη χρονιά για να πετύχουν τον στόχο της εισαγωγής στην Ανώτατη Εκπαίδευση. Ευχές να περάσουν οι δύσκολες μέρες των εξετάσεων με δύναμη και ψυχραιμία, όσο το δυνατό λιγότερο άγχος, ευόδωση των προσπαθειών και ομαλή διεξαγωγή των εξετάσεων χωρίς απρόοπτα.

Αγαπημένοι/ες μαθητές/ήτριες μας,

Καλή επιτυχία, καλή δύναμη, καλό κουράγιο!

Αύριο θα δώσετε μια σημαντική μάχη της ζωής σας, μία από τις σημαντικές μάχες που θα αναγκαστείτε να δώσετε στην πορεία σας.

Να θυμάστε πάντα ότι:

• Κι αν χάσω μια μάχη, δε χάνω τον πόλεμο.
  • Ό,τι δε με σκοτώνει, με κάνει πιο δυνατό.
  • Η εισαγωγή στα ΑΕΙ δεν εγγυάται ούτε την ευτυχία ούτε την επαγγελματική εξέλιξη.

Κυνηγήστε τα όνειρά σας, αγαπημένα μας παιδιά… δίνοντας τον καλύτερο εαυτό σας, αλλά πάνω απ΄όλα να θυμάστε ότι ανεξαρτήτου αποτελέσματος, προέχει η σωματική, ψυχική και πνευματική υγεία σας.

Αύριο είναι απλώς μια μάχη.  Ο αγώνας συνεχίζεται…

Αξίζετε τα καλύτερα!

Καλή επιτυχία και ευόδωση των προσπαθειών σας.

Τα όνειρά σας, ευχές μας!

Ευχόμαστε επίσης, καλή δύναμη στην οικογένειά σας, που δίνει δίπλα σας τον δικό της αγώνα.

Ευχές για ομαλή διεξαγωγή των εξετάσεων χωρίς απρόοπτα.

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Γενικά .

Ιούνιος 2022