Ενημερωτική-Επιμορφωτική Συνάντηση ΠΕ03 των ΕΠΑΛ (Σέρρες)

Το 4ο ΠΕΚΕΣ Κεντρικής Μακεδονίας και ο Συντονιστής Εκπαιδευτικού Έργου ΠΕ03 διοργανώνουν, την ενημερωτική-επιμορφωτική συνάντηση, με θέμα: «Προγραμματισμός διδασκαλίας της διδακτέας ύλης των Μαθηματικών στα Επαγγελματικά Λύκεια & Επιμόρφωση στην Αξιοποίηση των Διαδραστικών Σχολικών Βιβλίων στην Εκπαιδευτική Πρακτική», για τους εκπαιδευτικούς κλάδου ΠΕ03 των Επαγγελματικών Λυκείων (Ημερήσια και Εσπερινό) της Διεύθυνσης Δ.Ε. Σερρών, την Πέμπτη 19 Σεπτεμβρίου 2019 και ώρα 12:00 έως και 14:00, στο 2ο ΕΠΑΛ Σερρών.

Τα θέματα της συνάντησης αφορούν τα εξής:

• Προγραμματισμός διδασκαλίας της διδακτέας ύλης των Μαθηματικών στα Επαγγελματικά Λύκεια
  • Προγραμματισμός δειγματικών διδασκαλιών στα ΕΠΑΛ της ΔΔΕ Σερρών
  • Επιμόρφωση σχετικά με την αξιοποίηση των διαδραστικών σχολικών βιβλίων (http://ebooks.edu.gr). Η επιμόρφωση θα υλοποιηθεί σε εργαστήριο ηλεκτρονικών υπολογιστών, χωρίς να προϋποθέτει κάποιες προαπαιτούμενες γνώσεις για την παρακολούθησή της.

Λήψη αρχείου: Πρόσκληση