ΘΕΑΤΡΟ

Μουσική παράσταση

Μια υπέροχη και συγκινητική μουσική παράσταση έδωσαν οι μαθητές της ΣΤ΄ τάξης του σχολείου μας στο δημοτικό θέατρο ¨Απόλλων¨.
Η παράσταση είχε τίτλο    WP_20150521_10_34_23_Pro (640x360)  ¨φιλία, μια ιστορία οπερατική¨ εμπνευσμένη από την όπερα για παιδιά η ¨βασίλισσα του χιονιού¨ στα πλαίσια του προγράμματος¨ όπερα για παιδιά, απο παιδιά¨, σε συνεργασία με το ΔΗΠΕΘΕ Πάτρας. Υπό την καθοδήγηση της μουσικού Ματίνας Μιχαλιού, Κατσαμπέκη Ελισάβετ, Καραγεώργου Γρηγορίου εκπαιδευτικών των τμημάτων, τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους, δημιουργώντας στίχους, μουσική,και τραγούδια με τις περιπέτειες του Κάη και της Γκρέτα.
Θερμά συγχαρητήρια σε όλους!!!!!!!!!!!!!!!!…………..                                                   WP_20150521_10_33_11_Pro (640x360)

Κάντε κλίκ….    opera!!!!